O NÁS

Jsme Barbara Ernest a Kateřina Ožanová. A vděčíme za sebe gestaltu. Potkaly jsme se v roce 2004 na prvním setkání našeho gestaltterapeutického výcviku Institutu Dialog, od té doby jsme přítelkyně. V roce 2019 jsme jako členky výboru České společnosti pro gestalt terapii spoluorganizovaly česko-slovenskou gestalt konferenci v Mikulově. 450 účastníků, rok a půl příprav, zahraniční hosté, velký organizační tým ve dvou státech, spousta ne vždy jednoduchých jednání... Mělo to svůj půvab a na výsledek jsme hrdé. Ale když se nám po složitém koronaobdobí zachtělo něco organizovat a vytvořit znovu prostor pro kolegiální setkání, věděly jsme, že to v tuto chvíli chceme jinak: v komornějším počtu, více komunitně, na místě, které nás chytá za srdce, s přesahem. Na tématu společenské odpovědnosti jsme se shodly hned, protože zabírá dost místa v našich úvahách i diskusích. A tak vás rády přizýváme k jeho prozkoumávání. Pojďme si společně a smysluplně zkrátit čekání na další "velkou" gestalt konferenci v roce 2023 organizovanou milými kolegy/němi z IVGT a... dělat vlny!

Naši spolupracovníci a spolupracovnice

Za podporu v naší vizi i za praktickou pomoc při organizaci fóra vděčíme dalším lidem. Moc si to ceníme!  

Zdeňka Voštová

Zdeňka nám přinesla inspiraci v podobě Open Space formátu i další cenné zkušenosti a kontakty. A vytrvalou emoční podporu k nezaplacení!

Zdeňka je psychoterapeutka a mediátorka. Mezi její specializace patří poskytování emocionální podpory lidem, na které doléhá tíha environmentální krize. Pravidelně na toto téma pořádá přednášky a prožitkové workshopy pro lidi aktivní v environmentálních hnutích i pro širokou veřejnost. Při své práci čerpá z Gestalt psychoterapie, práce obnovující spojení od hlubinné ekoložky Joanny Macy a mindfulness. Věří, že emocím a vnitřnímu světu lidí je třeba věnovat péči a pozornost stejně tak jako velkým systémovým změnám a že jedno od druhého nelze zcela oddělit. 


FOTOGALERIE MIKULOV 2019

Autoři fotografií: Lenka a Tomáš Daňkovi